Subota, 20 travnja, 2024

Juventus u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedio Real

Preporučeno

Fudbaleri Juventusa u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka večeras u Torinu pobijedili su aktulenog prvaka Evrope, tim Real Madrida, rezultatom 2:1

Fudbaleri Juventusa u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka večeras u Torinu pobijedili su aktuelnog prvaka Evrope, tim Real Madrida, rezultatom 2:1, javlja reporter Anadolu Agency (AA).

U obostrano otvorenom prvom poluvremenu sa pregršt šansi, jakog tempa i atraktivnih poteza domaći dolaze do prednosti u devetom minutu. Alvaro Morata stiže do odbijene lopte koju je proslijedio u nebranjeni dio gola Ikera Casillasa – 1:0.

Nakon primljenog gola i kako je vrijeme odmicalo gosti su preuzimali inicijativu na terenu. Bili su konkretniji, a u takvoj igri u 27. minutu stigli su do izjednačenja. James Rodriguez je centrirao, Cristiano Ronaldo dobro pratio akciju i neometan udarcem glavom iz peterca poslao loptu u gol -1:1.

Upravo se čita:  Schmidt o eventualnim izmjenama Izbornog zakona: Vlast treba preuzeti odgovornost

Do odlaska na odmor „kraljevski klub“ mogao je i do preokreta rezultata. Najbolju priliku za vodstvo Španci su imali u 44. minutu kada je Rodriguez skočio, šutirao glavom, ali je pogodio prečku gola „stare dame“.

Nastavak utakmice donio je i nova uzbuđenja. U 57. minutu munjevita kontra Juventusa. U šesnaestercu Reala Daniel Carvajal obara Carlosa Teveza, a sudija Martin Atkinson opravdano dosuđuje jedanaesterac. Italijani traže da pokaže i crveni karton Carvajalu, koji je bio posljednji igrač odbrana prilikom prekršaja nad Tevezom, no engleski arbitar se oglušio. Siguran izvođač penala bio je Tevez. Šutirao je po sredini gola, a Casillas „zaplivao u praznu“, bacivši se prema svojoj lijevoj stativi – 2:1.

Upravo se čita:  Danas do 32 stepena, slijedi burna promjena vremena: Veliki pad temperatura i snijeg

Do kraja meča igrači Juvenstusa sačuvali su minimalnu prednost pred revanš na stadionu „Santiago Bernabeu“ u prijestolnici Španije. Mogli su postići i treći gol kada je „rezervista“ Fernando Llorente u 88. minutu zaobišao Casillasa, odigrao povratnu loptu, no defanzivci Reala bili su prisebni. Llorente je šutirao glavom u sudijskom vremenu duela, ali tada je Casillas odbranio.

Upravo se čita:  Upaljen alarm: Evo u kojima dijelovima BiH se očekuje snijeg, biće i obilnije kiše

U drugom polufinalnom paru na stadionu „Camp Nou“ sutra će sa početkom u 20:45 sati svoj prvi susret odigrati Barcelona i Bayern. Revanš mečevi polufinala su 12. maja (Bayern – Barcelona) i dan kasnije (Real Madrid – Juventus).

Ovosezonsko finale Lige prvaka je na Olimpijskom stadionu u Berlinu 6. juna, piše Anadolu Agency.